Tatar v zápase s USA nebojoval len so súperom: Výborný test pred MS s tímom na najvyššej úrovni

Sprava Tomáš Tatar (Slovensko) a brankár Alex Lyon (USA)Sprava Tomáš Tatar (Slovensko) a brankár Alex Lyon (USA) Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Podľa útočníka Tomáša Tatara bola prehra s USA 2:6 v záverečnom prípravnom zápase výborná previerka pred MS v Česku. Slovenskí hokejisti v nej dlho vzdorovali favoritovi, proti ktorému vyrovnali z 0:2 na 2:2, no zámorský tím trestaním slovenských chýb v tretej tretine dosiahol presvedčivé víťazstvo.

"Dve tretiny sme hrali vyrovnanú partiu, potom sme trochu odišli v poslednej. Škoda, že tretí gól sme inkasovali tak rýchlo po našom vyrovnávajúcom. Keby sme to udržali trochu dlhšie, tak by sme ich trápili trochu viac," konštatoval Tatar.

Slováci zakončili zápasom s USA prípravné obdobie pred MS, v ktorom odohrali celkovo osem stretnutí. V úvode záverečnej prípravy dvakrát zdolali Švajčiarsko (3:0, 5:3), Nemecku podľahli 3:7 a následne nad ním triumfovali 5:4 po predĺžení a po dvoch prehrách s Českom (2:4, 1:4) si poradili s Poľskom 6:1. Pre Američanov bol duel proti Slovensku jediný v príprave. V Bratislave sa predstavili s úplne iným kádrom než na vlaňajšom šampionáte, na ktorom po dominancii v základnej skupine a štvrťfinálovom víťazstve nad Českom (3:0) prehrali s Nemeckom i Lotyšskom a obsadili 4. miesto.

Prvé dve tretiny vyrovnaný hokej

Utorňajším výkonom proti Slovensku naznačili, že aj na MS 2024 budú patriť k favoritom turnaja. "Prvých 40 minút to bol vyrovnaný hokej. Myslím si, že Američania boli aj trochu prekvapení z toho, ako sme na nich nastúpili. Bola to výborná generálka hrať proti tímu, ktorý má takú rýchlosť a schopnosti na najvyššej úrovni. Je pre nás výborný test pred MS hrať proti takému tímu," povedal Tatar, ktorý priznal, že sa v zápase necítil najlepšie a miestami sa trápil.

V tíme SR nastúpilo až osem hráčov, pre ktorých bol duel proti USA prvý v príprave na MS 2024 - obrancovia Martin Fehérváry, Peter Čerešňák, František Gajdoš a Patrik Koch a útočníci Viliam Čacho, Marko Daňo, Libor Hudáček a Juraj Slafkovský. Práve Slafkovský sa postaral o jeden z najkrajších momentov zápasu, keď v závere prvej tretine individuálnym prienikom upravil na priebežných 1:2. "Bola na ňom vidieť herná pohoda. Je silný s pukom," uviedol Tatar.

Slováci odštartujú účinkovanie na šampionáte v piatok o 16.20 SELČ súbojom proti Nemecku. Jedným z ich súperov v ostravskej skupine budú aj Američania, s ktorými sa stretnú v pondelok 13. mája o 16.20.

Viac o téme: Slovensko Tomáš Tatar USA