Ronaldov materský klub oslavuje majstrovský titul, po lídrovi tímu poškuľuje Arsenal

Fanúšikovia Sportingu Lisabon oslavujú majstrovský titul Fanúšikovia Sportingu Lisabon oslavujú majstrovský titul Zdroj: SITA/AP/Pedro Rocha

LISABON - Futbalisti Sportingu Lisabon sú portugalskými majstrami. Dve kolá pred koncom o tom rozhodla porážka ich mestského rivala Benficy 0:2 na ihrisku Famalicaa. Sporting získal jubilejný 20. ligový titul a súťaž znova vyhral po troch rokoch.

Dosiahli tak 20. titul v histórii, lepšie sú tom na tom len Porto (30) a Benfica (38). Mužstvo Rubena Amorima sa bude snažiť v tejto sezóne získať double. V nedeľu 26. mája ho čaká finále Portugalského pohára s Portom.

Sporting neprehral už 18 stretnutí, ligovú tabuľku vedie s 84 bodmi a dve kolá pred koncom má na druhú Benficu nedostihnuteľný osembodový náskok. Jedným z hlavných strojcov jeho úspechu bola letná posila z Coventry Viktor Gyökeres, ktorý v lige doteraz zaznamenal 27 gólov a 10 asistencií a dominuje tabuľke strelcov so šesťigólovým náskokom pred druhým Banzom z Bragy.

O švédskom útočníkovi sa v médiách hovorí v súvislosti s možným letným prestupom do niektorého z popredných európskych klubov, záujem o jeho služby má údajne predovšetkým Arsenal.

Viac o téme: Sporting Lisabon Benfica Lisabon
  • Zdroj: ČTK, TASR