Liverpool si zastrieľal proti Tottenhamu, Chelsea totálne zdevastovala West Ham

Futbalisti Chelsea Londýn sa tešia z gólu, ktorý strelil Nicolas JacksonFutbalisti Chelsea Londýn sa tešia z gólu, ktorý strelil Nicolas Jackson Zdroj: TASR/AP/Frank Augstein

LIVERPOOL - Futbalisti Liverpool FC s najväčšou pravdepodobnosťou nezískajú majstrovskú trofej v anglickej Premier League.

V nedeľnom dueli 36. kola síce triumfovali nad Tottenhamom 4:2, no dve kolá pred koncom sezóny figurujú na tretej priečke tabuľky s päťbodovým mankom na vedúci Arsenal. Obhajca titulu Manchester City je o bod druhý a oproti londýnskemu tímu i Liverpoolu má jeden zápas k dobru.

Zverenci trénera Jürgena Kloppa výrazne dominovali v prvom polčase, keď sa presadili Mohamed Salah a Andrew Robertson. Vo vysokom tempe pokračovali aj po zmene strán, v 50. minúte vsietil gól Cody Gakpo a o pár minút neskôr pridal štvrtý zásah Harvey Elliott. Tottenham ešte znížil po góloch Richarlisona a Heung-Min Sona, no kontaktný gól, ktorý by mohol zdramatizovať záver zápasu, už nepridal.

V ďalšom stretnutí Chelsea deklasovala West Ham 5:0, dvoma gólmi k tomu dopomohol senegalský útočník Nicolas Jackson. "The Blues" sa tak v tabuľke posunuli na siedme miesto pred Manchester United, na šiestu priečku zabezpečujúcu účasť v Európskej konferenčnej lige im chýbajú dva body.

Štvrtá Aston Villa prehrala v Brightone 0:1, o triumfe domácich rozhodol v 87. minúte útočník Joao Pedro. Brazílčan pritom len dve minúty pred zásahom nepremenil pokutový kop.

Premier League - 36. kolo:

Liverpool FC - Tottenham Hotspur 4:2 (2:0)
Góly: 16. Salah, 45. Robertson, 50. Gakpo, 59. Elliot - 72. Richarlison, 77. Son

Chelsea FC - West Ham United 5:0 (3:0)
Góly: 48. a 81 Jackson, 15. Palmer, 30. Gallagher, 36. Madueke

Brighton & Hove Albion - Aston Villa 1:0 (0:0)
Gól: 87. Joao Pedro

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 23

Viac o téme: West Ham United Aston Villa Chelsea FC Liverpool FC Brighton & Hove Albion Nicolas Jackson