Kaláber priznal realitu poľského hokeja: Slováci nás privítali medzi elitou

Na snímke vpravo Lukáš Cingel (Slovensko) strieľa štvrtý gól Na snímke vpravo Lukáš Cingel (Slovensko) strieľa štvrtý gól Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Hokejisti Slovenska zvíťazili vo svojom predposlednom prípravnom zápase pred MS nad Poľskom 6:1. K presvedčivému triumfu zamierili v Žiline už v úvode prvej tretiny, keď v 6. minúte viedli 3:0.

Dva góly strelil Peter Cehlárik, po jednom pridali Pavol Regenda, Samuel Takáč, Lukáš Cingel a Marek Hrivík. Poliaci, ktorých vedie Slovák Róbert Kaláber, budú 15. mája štvrtý súper Slovenska v základnej skupine MS.

"Slováci nás privítali medzi elitou. Za štyri roky, počas ktorých som pri mužstve, sme nemali takéhoto silného súpera. Slováci začali aktívne, boli lepší vo všetkých herných činnostiach a aj efektívni.

Po našich chybách v obrannom pásme sa dokázali gólovo presadiť. Mali sme čo robiť, aby sme zabránili ich gólostroju. Nás takéto zápasy posúvajú dopredu," povedal tréner Poľska Róbert Kaláber.